O NÁS

Představení investiční skupiny

Investiční skupina  CREDITAS

Jsme dynamicky rostoucí česká investiční skupina, která se zaměřuje především na dlouhodobé investice v konzervativních odvětvích. Hlavními pilíři našeho podnikání jsou finanční služby, reality a energetika. Naším cílem je hledat na trhu nové příležitosti, využívat je a rozvíjet jejich potenciál. Díky zodpovědnému přístupu k investičním projektům se nám daří dlouhodobě dosahovat růstu a vysoké návratnosti investic. Objem aktiv skupiny CREDITAS dosahuje hodnoty 83 miliard korun (k 31. 12. 2020).

Zakladatelem a majoritním akcionářem skupiny CREDITAS je Pavel Hubáček. Počátkem formování skupiny je rok 2013, kdy byla založena investiční skupina UNICAPITAL. V roce 2015 pak Pavel Hubáček získal majoritní podíl v nynější Bance CREDITAS.

Kvůli strategickému rozvoji skupiny byla založena vrcholová holdingová společnost CREDITAS B.V. Pod tuto společnost byly na začátku roku 2021 převedeny majetkové podíly v Bance CREDITAS a.s, investiční skupině UNICAPITAL N.V. a nově vzniklé společnosti Creditas Real Estate B.V. Vznikla tak skupina CREDITAS, jejímž cílem je kvalitně a bezpečně zhodnocovat aktiva skupiny. Aktuálně je ve struktuře více než 100 společností.

Ekonomické
ukazatele skupiny

Prozatimní neauditované údaje
k datu 31. 12. 2020

CELKOVÁ AKTIVA

82,7

mld. Kč

ZISK

714

mil. Kč

Rozložení aktiv skupiny

Celková aktiva skupiny vyrostla od roku 2013 na téměř 83 miliard korun. Od zemědělství se těžiště skupiny přesunulo především k financím, energetice a realitám. 

Klíčoví lidé skupiny

Pavel Hubáček
zakladatel a majoritní
akcionář skupiny 

Jiří Hrouda
výkonný ředitel 
skupiny CREDITAS

Willem Jan Pieter Pelle
člen představenstva
skupiny CREDITAS

Vladimír Hořejší
generální ředitel
Banky CREDITAS

Kamila Valštýnová
investiční ředitelka 
skupiny CREDITAS

Tomáš Hubáček
výkonný ředitel
Creditas Real Estate