Představení

Investiční skupina UNICAPITAL

Součást skupiny CREDITAS

Skupina UNICAPITAL se zaměřuje na strategické akvizice v konzervativnějších sektorech s fundamentální hodnotou. Aktuálně působí zejména v oblastech nemovitostí a energetiky.

UNICAPITAL je součástí české investiční skupiny CREDITAS, která se zaměřujeme především na dlouhodobé investice v konzervativních odvětvích. Společnost byla založena v roce 2013 a je tak pevně spojena s počátkem formování skupin CREDITAS.

Hlavní oblasti působení


Reality a development

Skupina realizuje akvizice již realizovaných nemovitostí, řeší vlastní developerské projekty a investuje do pozemků, které mají potenciál pro budoucí výstavbu. 


Energetika

UCED je největším alternativním distributorem elektřiny v Česku. Součástí je i divize Nová energetika, která se zaměřuje na decentralizaci, flexibilitu, kogenerační jednotky a bezodpadové hospodářství. 


Ostatní

Mezi ostatní podnikatelské oblasti patří zemědělství a investice do start-upů. Skupina vlastní farmu na produkci mléka a podporuje start-upy v oblasti digitálního vzdělávání.


Ekonomické
ukazatele UNICAPITAL

Prozatímní neauditované údaje
k datu 31. 12. 2022

CELKOVÁ AKTIVA 

16

mld. Kč

ZISK

3,5

mld. Kč

Pro investory

Pro individuální i institucionální investory nabízí UNICAPITAL prostřednictvím svých dceřiných společností zajímavé příležitosti zhodnocení. UNICAPITAL již od svého vzniku v roce 2013 realizoval řadu úspěšných emisí cenných papírů zajišťuje efektivní financování svého dalšího rozvoje. 

Dluhopisový program

UNICAPITAL Invest IX

Od konce března je možnost upisovat emise dceřiné společnosti UNICAPITAL Invest IX a.s. Zdroje získané prodejem dluhopisů využije skupina na financování dalších akvizic především v odvětví energetiky a nemovitostí. 

Aktivní upisované emise

Název emise: UCINV09 6 9,0/27 Úročení: pevná 9,0 % p.a. Popis: dluhopis s fixní úrokovou sazbou na 3 roky Více
Název emise: UCINV09 5 8,5/26 Úročení: pevná 8,5 % p.a. Popis: dluhopis s fixní úrokovou sazbou na 2 roky Více

Kontaktní
údaje

Fakturační údaje:
UNICAPITAL N.V., odštěpný závod
Pobřežní 297/14
186 00 Praha 8-Karlín

IČO: 07881720
DIČ DPH: CZ699006775

KANCELÁŘE UNICAPITAL

Praha

Pobřežní 297/14
186 00 Praha 8 – Karlín

KANCELÁŘE UNICAPITAL

Olomouc

tř. Svobody 1194/12
779 00 Olomouc