CREDITAS Nemovitostní I zvyšuje růst a hlásí novou akvizici

21. 06. 2021

CREDITAS Nemovitostní I, podfond SICAV v červnu rozšířil svoje portfolio o výrobně skladový areál v Písku. Areál v zóně Písek Sever má přes 27 tisíc m² a je zde potenciál pro další výstavbu. Podfond zároveň již po několikáté v řadě vykázal meziměsíční nárůst hodnoty. Za uplynulých dvanáct měsíců o 7,01 %.

CREDITAS Nemovitostní I, patří pod fond CREDITAS fond SICAV, a.s. Investuje na realitním trhu a primárně cílí na funkční nemovitosti schopné generovat okamžitý hotovostní tok zejména z nájmu. Do portfolia fondu patří například obchodně logistický park v Praze Čestlicích, který má téměř 15 tisíc m² retailové plochy v zajímavé lokalitě hlavního města nedaleko výjezdu na dálnici D1. 

„Jde především o komerční nemovitosti, jako jsou administrativní budovy, obchodní a multifunkční centra, skladové a logistické parky nebo průmyslové objekty,“ vypočítává Petr Hlinomaz, člen dozorčí rady CREDITAS Nemovitostní I, podfondu SICAV. „Areál v Písku má stabilního nájemce AL-KO a navíc je zde potenciál pro další výstavbu,“ dodává. Investice do areálu BP Písek tak představuje nejen získání objektu se solidním bonitním nájemcem a smlouvou na dalších deset let, ale i potenciál spojený s budoucím rozvojem nezastavěných pozemků.

Záměrem nemovitostního fondu je v dlouhodobém horizontu dosahovat stabilního ročního zhodnocení kolem 5 %. Za uplynulých 12 měsíců fond vykázal nárůst hodnoty o 7,01 % (ke 31. květnu 2021). Podfond nakupuje nemovitosti tak, aby je mohl dlouhodobě provozovat a získávat pravidelné výnosy z pronájmů, případně z dalšího prodeje. 

Stejně jako v případě jiných tradičních oblastí, třeba energetiky, jsou nemovitostní fondy určeny hlavně konzervativněji smýšlejícím investorům, pro něž jsou akcie příliš rozkolísané. Doporučený investiční horizont je alespoň pět let. Fond nabízí i možnost pravidelného investování, a to již od 500 korun měsíčně.

Podrobnější informace jsou uvedeny na stránce podfondu CREDITAS Nemovitostní I.

Další zprávy ze skupiny

Do projektu Jinonický dvůr se už stěhují první nájemníci

Do projektu Jinonický dvůr se už stěhují první nájemníci

Rozhovor s Jiřím Hroudou: Mezi Londýnem a Prahou

Rozhovor s Jiřím Hroudou: Mezi Londýnem a Prahou

Finančník Pavel Hubáček přestavěl svou byznysovou říši a značkou Creditas zastřešil celou rozvětvenou skupinu. Architektem změn je mladý bankéř a dnes i nejvyšší šéf Creditasu Jiří Hrouda.

Banka CREDITAS rozšiřuje své portfolio o leasingovou společnost Ekorent

Banka CREDITAS rozšiřuje své portfolio o leasingovou společnost Ekorent

Banka CREDITAS rozšiřuje své portfolio, koupila leasingovou společnost Ekorent