CREDITAS Real Estate dokončila rekonstrukci Jinonického zámečku

12. 4. 2023

Developerská společnost CREDITAS Real Estate ze skupiny CREDITAS dokončila další etapu projektu Jinonický dvůr. Přes dva roky trvající renovace kulturní památky Jinonický zámeček si vyžádala náklady ve výši půl miliardy korun. Výsledkem je moderní a jedinečné bydlení v unikátním historickém objektu, který nabízí 51 bytových jednotek o dispozicích 2+kk až 4+kk. První obyvatelé se sem nastěhují v květnu.

Jinonický zámeček, nacházející se v Praze 5, je velmi specifický projekt. Díky své dlouhé historii a pečlivé rekonstrukci vyčnívá z typické rezidenční výstavby a představuje výjimečné bydlení pro náročné klienty,“ říká ředitel CREDITAS Real Estate Jiří Vajner.

Celkem 51 prostorných a vzdušných bytových jednotek disponuje moderním designem a výjimečnou atmosférou zámeckého bydlení. Tu evokují původní a zachované stavební prvky jako jsou klenuté stropy, historické krovy nebo původní kašna.

Vybrané byty v přízemí mají na pražské poměry velké předzahrádky. Celý areál je soukromý, na dvoře lze využít relaxační zóny s posezením, pod vnitřním dvorem jsou podzemní garáže, obyvatelům jsou k dispozici výtahy.

„Dali jsme si záležet na obnově původních prvků jako jsou trámové stropy, krovy, štuková výzdoba fasád, historické sluneční hodiny či barokní kašna. Třešničkou na dortu je věžička s funkčním historickým hodinovým strojem. Finální podoba celého areálu je nyní skutečně působivá. Věřím, že ji ocení každý nový obyvatel zámečku,“ doplňuje projektový manažer CREDITAS Real Estate Jan Kukla.

Projekt s názvem Jinonický dvůr je rozdělený do několika etap. Ty zahrnují výstavbu bytových domů a vila-domů, které se nachází v těsném sousedství zámku a renovaci samotného Jinonického zámečku, která probíhala poslední dva roky v úzké spolupráci s památkáři. V rámci stavebních průzkumů se zde totiž našly pozůstatky středověké tvrze.

Barokní podobu, která přetrvala do současnosti, celému panství vtiskl rod Schwarzenbergů. Jejich erb visí nad vstupem dodnes. Rekonstrukci navrhl ateliér MS Architekti, zhotovitelem je společnost Emexkon.

 Jinonický dvůr se nachází mezi dvěma rybníky v původní jinonické zástavbě, 5 minut chůze od metra B Nové Butovice. V bezprostředním okolí je kompletní občanská vybavenost a v docházkové vzdálenosti přírodní pak Košíře-Motol nebo Prokopské údolí.

Právě lokalita a také to, že se jedná o uzavřený a neprůjezdný areál, činí z Jinonického zámečku pohodlné a bezpečné bydlení například pro rodiny s dětmi. Aktuálně je více než polovina bytů již prodaná.