Skupina UCED založila divizi Nová energetika

14. 05. 2021

Nová divize zastřešuje komplexní nabídku decentrální energetiky skupiny UCED. Zahrnuje také vybudování centrálního obchodního a poruchového dispečinku, odkud bude Nová energetika obsluhovat a obchodovat všechna vymezená distribuční území skupiny UCED v Česku.


Založení nové divize je reakcí na probíhající změny v energetice, mezi které patří přechod z klasické centrální energetiky s velkými elektrárnami na novou decentralizovanou a ekologizovanou energetiku. 

Mezi řešení decentralizované energetiky patří využívání flexibilních zdrojů výroby elektřiny a tepla a vytváření virtuálních agregovaných bloků. Jejich součástmi jsou kogenerační jednotky, fotovoltaické elektrárny nebo jiné výrobní zdroje elektřiny. Do řízení elektrizační soustavy mohou být zapojeny i spotřebiče – nabíjecí stanice pro elektromobily, elektrokotle, čerpadla, ale i vzduchotechnické a klimatizační systémy. Nedílnou součást  našich řešení jsou i bateriové systémy a energetické využití vodíku.

Nová energetika společně se stabilní distribucí elektřiny, plynu a tepla zajistí maximální využití synergie v energetické skupině UCED a nabídne kompletní energetické služby pro naše zákazníky.

Divize Nová energetika je umístěna v Administrativním centru PIANO v Českých Budějovicích, kde pro ni skupina UCED rozšířila své nájemní prostory.

Další zprávy ze skupiny

Rozhovor s Václavem Skoblíkem ze skupiny UCED o budoucnosti energetiky

Rozhovor s Václavem Skoblíkem ze skupiny UCED o budoucnosti energetiky

Energetiku čekají velké změny. Plánovaný útlum fosilních paliv znamená, že mezi lety 2030 a 2050 bude třeba najít alternativu k uhlí a zemnímu plynu.

Trend nájemního bydlení posiluje i v Česku

Trend nájemního bydlení posiluje i v Česku

Banka CREDITAS překročila hranici 120 tisíc klientů

Banka CREDITAS překročila hranici 120 tisíc klientů

Začátkem září 2021 překonal počet klientů Banky CREDITAS hranici 120 tisíc. Je tak šestkrát vyšší než v lednu 2017, kdy se CREDITAS stala bankou.