PORTFOLIO

Tvoříme pevné hodnoty

Oblasti působení skupiny


Finanční služby:
banky a fondy


Ve finančním sektoru máme více než 20leté zkušenosti. V portfoliu už máme dvě banky – Max banku a Banku, CREDITAS, která je jednou z mála českých bank u nás a má přes 180 000 klientů. V rámci bankovních služeb obsluhujeme retailovou i firemní klientelu. V posledních letech byly založeny fondy, které rozšiřují naši nabídku klientům o investiční příležitosti. Jejich portfolio se bude dále rozšiřovat.

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS, je česká banka, která má přes 190 000 klientů. V rámci bankovních služeb obsluhuje retailovou i firemní klientelu. Bankovní licenci získala v roce 2016. Předtím působila na finančním trhu od roku 1996 jako záložna. V červenci 2021 banka koupila leasingovou společnost Ekorent, která poskytuje financování zejména soukromým lékařům.

119 mld. Kč

Bilanční suma (k 30. 6. 2023)

Max banka

Max banka je na bankovním trhu již od roku 1991. Během své 31leté historie působila pod značkami LBBW Bank CZ a.s., BAWAG Bank CZ a.s. či Expobank CZ a.s. Od roku 2022 je vlastníkem banky skupina CREDITAS. Nabízí online produkty pro retailovou klientelu: od platebního styku přes depozitní produkty až po spotřebitelské úvěrování.

44 mld. Kč

Bilanční suma (k 30. 6. 2023)

CREDITAS fondy

Součástí skupiny CREDITAS jsou investiční fondy. Nejstarším fondem je CREDITAS Nemovitostní I, který investuje na realitním trhu. Postupně vznikaly fondy kvalifikovaných investorů, na energetiku zaměřený CREDITAS ENERGY. Financováním predevelopmentu se zabývá CREDITAS LOAN

4,5 mld. Kč

Čistá hodnota aktiv


Energetika: distribuce a výroba energie


Skupina CREDITAS je prostřednictvím skupiny UCED v Česku největším alternativním distributorem energie. Distribuční soustavy zásobují energií více než 6 000 tisíc stálých odběratelů. Vedle distribuce se zaměřuje i na výrobu elektřiny a tepla. Součástí je i divize Nová energetika, která se zaměřuje na decentralizaci, flexibilitu, kogenerační jednotky a bezodpadové hospodářství. UCED sází na distribuci, výrobu elektřiny a tepla a s tím související propojování zdrojů do agregačních bloků.

Distribuce energie

Energetická skupina UCED je licencovaný distributor energií a je největším alternativním distributorem elektřiny v České republice. Distribuční soustavy firmy UCED zásobují energií více než 6 tisíc stálých odběratelů, mezi nimiž jsou průmyslové podniky, logistická centra, administrativní budovy, ale také rezidenční čtvrti.

4. největší v ČR

Distributor energií

Výroba elektřiny (UK)

Do skupiny patří i energetická společnost InterGen - jeden z největších nezávislých výrobců energie ve Spojeném království s výrobní kapacitou 2 860 megawatt. Součástí Intergenu jsou  tři paroplynové elektrárny s plynovými turbínami s celkovým výkonem 2 560 MW a jedna vysoce flexibilní elektrárna s plynovou turbínou s výkonem 300 MW pro poskytování rychlých služeb výkonové rovnováhy.

2 860 MW

Výrobní kapacita

Výroba elektřiny a tepla (CZ)

Do skupiny patří UCED BIO s.r.o., jedna z největších tepláren na biomasu v Česku. Energii vyrábí bezodpadovou technologií, která nezatěžuje životní prostředí. Do portfolia patří i UCED Elektrárna Prostějov s. r. o., která disponuje špičkovým zdrojem se spalovací turbínou na zemní plyn. Primárně se zaměřuje na podpůrné služby pro provozovatele české energetické přenosové soustavy – ČEPS. Pomáhá tak udržovat rovnováhu v české energetické síti.


Reality: nájemní bydlení 
a development


Skupina dlouhodobě investuje do nemovitostí, jako jsou administrativní budovy, skladové a průmyslové areály, obchodní centra. Realizuje rovněž vlastní developerské projekty, především rezidenční nemovitosti, a investuje do pozemků, které mají potenciál pro budoucí výstavbu. Cílem CREDITAS Real Estate je vybudovat během následujících několika let portfolio nájemních bytů a zařadit se mezi přední poskytovatele nájemního bydlení v ČR. 

CREDITAS Real Estate

Společnost CREDITAS Real Estate (dříve V Invest) působí na trhu již více než 30 let. K dnešnímu dni čítá její portfolio přes tisíce obytných jednotek v desítkách projektů. Soustředí se na samotný development, na akvizice již realizovaných funkčních budov i na poskytování nájemního bydlení. V zorném poli jsou především nemovitosti ve velkých městech a jejich okolí. 

30 mld. Kč

Hodnota projektů v přípravě

Grandhotel Pupp

Součástí skupiny je jeden z nejstarších a nejslavnějších pětihvězdičkových evropských hotelů. Karlovarský Grandhotel Pupp je již déle než tři století místem setkávání a zábavy i synonymem pro prvotřídní gastronomii a služby. Věhlas získal Grandhotel Pupp také díky Mezinárodnímu filmovému festivalu, v jeho pokojích totiž každoročně bydlí slavné české i světové celebrity. 

1701

Rok založení


Ostatní: start-upy


Mezi ostatní patří mimo jiné investice do start-upů. Podporuje oblast vzdělávání budoucnosti prostřednictvím rozšířené a virtuální reality.

Lifeliqe

Startup Lifeliqe vytváří s použitím nejmodernějších technologií virtuální simulace a chystá vzdělávací metaverse. V roce 2022 rozjel Lifeliqe partnerství v Číně, kde chystá holoverse laboratoře. Věnuje se i rekvalifikacím dospělých ve státě Nevada v USA, kde získal grand v rámci programu SANDI. Startup se zaměřuje se na aktuální trendy ve výuce dětí a dospělých. Společnost sídlí v San Francisku v USA, svoji vývojovou část má v České republice. 

100 zemí

Individuální uživatelé