PORTFOLIO

Tvoříme pevné hodnoty

Oblasti působení skupiny


Finanční služby:
banky a fondy


Ve finančním sektoru máme více než 20leté zkušenosti. V portfoliu už máme dvě banky – Max banku a Banku CREDITAS, která je jednou z mála českých bank u nás a má přes 200 000 klientů. V rámci bankovních služeb obsluhujeme retailovou i firemní klientelu. V posledních letech byly založeny fondy, které rozšiřují naši nabídku klientům o investiční příležitosti. Jejich portfolio se bude dále rozšiřovat.

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS, je česká banka, která má přes 200 000 klientů. V rámci bankovních služeb obsluhuje retailovou i firemní klientelu. Bankovní licenci získala v roce 2016. Předtím působila na finančním trhu od roku 1996 jako záložna. V červenci 2021 banka koupila leasingovou společnost Ekorent, která poskytuje financování zejména soukromým lékařům.

131 mld. Kč

Bilanční suma (k 31. 12. 2023)

Max banka

Max banka je na bankovním trhu již od roku 1991. Během své 31leté historie působila pod značkami LBBW Bank CZ a.s., BAWAG Bank CZ a.s. či Expobank CZ a.s. Od roku 2022 je vlastníkem banky skupina CREDITAS. Nabízí online produkty pro retailovou klientelu: od platebního styku po depozitní produkty v korunách a eurech.

64 mld. Kč

Bilanční suma (k 31. 12. 2023)

Max Invest

Aplikace Max Invest nabízí možnost online investic pro začínající i zkušené investory. Skupina CREDITAS tak rozšířila možnosti investic pro retailovou klientelu o další produkty, včetně ETF. Aplikace nabízí kromě investování také vzdělávací část, která má za cíl pomáhat při zorientování se v labyrintu investičních pojmů.  ​

CREDITAS fondy

Součástí skupiny CREDITAS jsou investiční fondy i vlastní investiční společnost. CREDITAS investiční společnost a.s. obhospodařuje fondy CREDITAS Nemovitostní I, Max Úrok a CREDITAS Smíšený CZ. Postupně vznikají fondy kvalifikovaných investorů: CREDITAS ENERGY, CREDITAS LOAN a CREDITAS OPPORTUNITY.

6 fondů

Pro investory z řad veřejnosti


Energetika: distribuce a výroba energie


Skupina CREDITAS je prostřednictvím skupiny UCED v Česku největším alternativním distributorem energie. Distribuční soustavy zásobují energií více než 7 000 tisíc stálých odběratelů, mezi nimiž jsou průmyslové podniky, logistická centra, administrativní budovy, ale také rezidenční čtvrti. Díky akvizicím velkých energetických zdrojů se vedle distribuce zaměřuje i na výrobu elektřiny a tepla a ekologické zdroje. Má ambice stát se lídrem decentrální energetiky v České republice.

Distribuce energie (CZ)

Energetická skupina UCED je licencovaný distributor energií a je největším alternativním distributorem elektřiny v České republice. Distribuční soustavy firmy UCED zásobují energií více než 7 tisíc stálých odběratelů, mezi nimiž jsou průmyslové podniky, logistická centra, administrativní budovy, ale také rezidenční čtvrti.

4. největší v ČR

Distributor energií

Výroba elektřiny a tepla (CZ)

Skupina vlastní UCED BIO s.r.o., jednu z největších tepláren na biomasu v Česku. Energii vyrábí bezodpadovou technologií, která nezatěžuje životní prostředí. Skupina UCED rovněž provozuje a spravuje UCED Elektrárnu Prostějov s. r. o., která se zaměřuje na podpůrné služby pro provozovatele české energetické přenosové soustavy – ČEPS. Pomáhá tak udržovat rovnováhu v české energetické síti.

GGE: výroba, distribuce a dodávka energií (SK)

GGE patří mezi přední slovenské energetické skupiny. Její síť pokrývá 213 MW v oblasti tepla a více než 70 MW v oblasti elektřiny. Investuje do různých oblastí energetického průmyslu, od výroby elektřiny a tepla, přes distribuci až po dodávky. GGE má více než 90 km tepelných rozvodů a její paroplynová teplárna v Považské Bystrici je jedním z největších zdrojů založených na kombinované výrobě elektřiny a tepla na Slovensku.


Reality: nájemní bydlení 
a development


Skupina dlouhodobě investuje do nemovitostí, jako jsou administrativní budovy, skladové a průmyslové areály, obchodní centra. Realizuje rovněž vlastní developerské projekty, především rezidenční nemovitosti, a investuje do pozemků, které mají potenciál pro budoucí výstavbu. Cílem CREDITAS Real Estate je vybudovat během následujících několika let portfolio nájemních bytů a zařadit se mezi přední poskytovatele nájemního bydlení v ČR. 

CREDITAS Real Estate

Společnost CREDITAS Real Estate (dříve V Invest) působí na trhu již více než 30 let. K dnešnímu dni čítá její portfolio přes tisíce obytných jednotek v desítkách projektů. Soustředí se na samotný development, na akvizice již realizovaných funkčních budov i na poskytování nájemního bydlení. V zorném poli jsou především nemovitosti ve velkých městech a jejich okolí. 

30 mld. Kč

Hodnota projektů v přípravě

Grandhotel Pupp

Součástí skupiny je jeden z nejstarších a nejslavnějších pětihvězdičkových evropských hotelů. Karlovarský Grandhotel Pupp je již déle než tři století místem setkávání a zábavy i synonymem pro prvotřídní gastronomii a služby. Věhlas získal Grandhotel Pupp také díky Mezinárodnímu filmovému festivalu, v jeho pokojích totiž každoročně bydlí slavné české i světové celebrity. 

1701

Rok založení


Ostatní: start-upy


Mezi ostatní patří mimo jiné investice do start-upů. Podporuje oblast vzdělávání budoucnosti prostřednictvím rozšířené a virtuální reality.

Lifeliqe

Startup Lifeliqe vytváří s použitím nejmodernějších technologií virtuální simulace a chystá vzdělávací metaverse. V roce 2022 rozjel Lifeliqe partnerství v Číně, kde chystá holoverse laboratoře. Věnuje se i rekvalifikacím dospělých ve státě Nevada v USA, kde získal grand v rámci programu SANDI. Startup se zaměřuje se na aktuální trendy ve výuce dětí a dospělých. Společnost sídlí v San Francisku v USA, svoji vývojovou část má v České republice. 

100 zemí

Individuální uživatelé