EkoRent zvýšila o třetinu svůj zisk a rozšiřuje portfolio

19. 3. 2024

Úvěrová společnost EkoRent z portfolia Banky CREDITAS nově rozšiřuje své úvěrové služby pro soukromé ordinace do všech dalších zdravotnických oborů. Cílit chce především na praktické lékaře, dosud se přitom specializovala zejména na stomatology. Rok 2023 byl navíc pro EkoRent velmi úspěšný. Její čistý zisk přesáhl 13,5 milionů korun, což je meziroční nárůst o 30 procent. Aktuálně je nejsilnějším hráčem v oblasti financování soukromých zdravotnických zařízení v Česku.

Nově se chceme zaměřit na všechny odbornosti v soukromém zdravotnictví, čili všechny typy ambulantních ordinací včetně gynekologie, kardiologie, plicních ambulancí či gastroenterologie. Velký potenciál vidíme u praktických lékařů. V průzkumech týkajících se nedostatku lékařů v Česku jsou vedle stomatologů právě ti praktičtí na prvních příčkách,“ vysvětluje jednatel společnosti EkoRent, Petr Harcuba.

EkoRent zájemcům pomáhá s odkupem zavedených ordinací, financováním rekonstrukcí, přístrojové techniky, ale i nemovitostí či služebních automobilů. Její služby mohou využít jak zavedení lékaři, tak ti začínající. „Nabízíme klientům kompletní balíček pro nákup, rekonstrukci a vybavení ordinací. Pomůžeme jim s budováním vlastních ordinací tak, aby to pro ně bylo co nejméně zatěžující,“ říká Petr Harcuba a pokračuje: „Naším cílem je být pro lékaře partnerem a cílit na to, aby financování byla nejsnazší část celého procesu vybudování vlastní ordinace.“

Společnost EkoRent na trhu působí přes 30 let, dceřinou společností Banky CREDITAS je od poloviny roku 2021. Přes sedmdesát procent její klientely tvoří stomatologické ordinace. EkoRent se dále rozšiřuje. Nedávno odkoupila středisko Medical od společnosti J&T Leasingová společnost a.s. Aktuálně po akvizici obhospodařuje přes 2200 uvěrových a leasingových smluv, což je meziroční nárůst o více než 45 procent.