Max banka má za rok 2023 čistý zisk 304 milionů korun

2. 5. 2024

Max bance se v roce 2023 dařilo. Pod křídly skupiny CREDITAS vykázala růst ve všech klíčových obchodních ukazatelích. Čistý auditovaný zisk za rok 2023 dosáhl 304 milionů korun, rok předtím přitom hospodaření banky skončilo ještě ztrátou. Bilanční suma dosáhla téměř 64 miliard a počet klientů se v prosinci 2023 vyšplhal na více než 58 000. Což je meziroční nárůst o 100 %. Hlavním tahounem dosažených výsledků byly atraktivní depozitní produkty pro širokou veřejnost.

„Dosažené finanční výsledky nám dělají radost. Jednoznačně se zúročila nastolená obchodní strategie zaměřená na výhodné a srozumitelné produkty, což dokazuje i meziroční stoprocentní nárůst počtu klientů i bilanční sumy. Max banka se přehoupla do zisku hned v lednu roku 2023 a během roku ho dokázala neustále navyšovat,“ uvedla Ivana Pícková, předsedkyně představenstva Max banky.
 
V roce 2023 banka významně rozšířila funkce mobilní aplikace i internetového bankovnictví Maxbanking a inovovala interní bankovní systém. Klientům v druhé půli roku nabídla atraktivní sazby na eurových depozitních produktech. Ocenění z renomovaných oborových soutěží si odnesly běžný účet Neo, korunový Spořicí účet i termínované vklady.
 
V rámci svých aktivit společenské odpovědnosti Max banka v roce 2023 finančně podpořila Národní ústav pro autismus NAUTIS nebo Český červený kříž. Max banka je součástí Asociace CSR, připojila se ke kampani na ochranu před kyberútoky #nePINdej, do edukativního projektu Bankéři do škol, dobrovolnické iniciativy Give&Gain či do Zelené výzvy finančního sektoru.