Nové centrum pro klienty s Alzheimerovou chorobou v Pardubicích

15. 01. 2021

Skupina UNICAPITAL nadále posiluje svou pozici největší sítě specializovaných zdravotnictvích zařízení pro péči o lidi s Alzheimerovou chorobou. V pořadí již 14. Alzheimercentrum v Pardubicích nabízí ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociální zařízením celkem 166 míst pro klienty trpící Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence. Ačkoli se nové centrum se nachází nedaleko centra Pardubic, disponuje krásnou zahradou a je výborně dostupné jak hromadnou dopravou, tak osobním automobilem.

Společné prostory, terasa a zahrada nabízí klientům řadu míst k odpočinku, trávení času s blízkými, ale i k četným aktivitám. Vnitřní prostory centra byly navrženy v maximálním souladu s potřebami klientů, s dostatkem místa k setkávání a zároveň se zákoutími pro klid a soukromí.

Počet nemocných s Alzheimerovou chorobou se s rostoucím průměrným věkem dlouhodobě zvyšuje. Kvalifikované odhady předpokládají, že v roce 2050 bude v České republice až 225 000 nemocných, a to je výrazně více, než činí současné kapacity státních i soukromých zařízení specializovaných na péči o pacienty s Alzheimerovou chorobou.

Další zprávy ze skupiny

Rozhovor s Václavem Skoblíkem ze skupiny UCED o budoucnosti energetiky

Rozhovor s Václavem Skoblíkem ze skupiny UCED o budoucnosti energetiky

Energetiku čekají velké změny. Plánovaný útlum fosilních paliv znamená, že mezi lety 2030 a 2050 bude třeba najít alternativu k uhlí a zemnímu plynu.

Trend nájemního bydlení posiluje i v Česku

Trend nájemního bydlení posiluje i v Česku

Banka CREDITAS překročila hranici 120 tisíc klientů

Banka CREDITAS překročila hranici 120 tisíc klientů

Začátkem září 2021 překonal počet klientů Banky CREDITAS hranici 120 tisíc. Je tak šestkrát vyšší než v lednu 2017, kdy se CREDITAS stala bankou.